در حال بارگذاری
تگها

#گوگل

گوگل و فیس بوک غول های جدید تکنولوژی

نشریه اکونومیست گوگل، فیس بوک و سایر شبکه‌های اجتماعی را بعنوان "غول های جدید تکنولوژی" یاد کرده است.

گوگل با ARCore به جشن واقعیت افزوده پیوست

واقعیت افزوده (AR) چیزی است که به نظر می رسد همه ی افراد درگیر با تکنولوژی، بر موفقیت آن در آینده اتفاق نظر دارند. اما مردم با استفاده از تکنولوژی AR چه کارهایی انجام خواهند داد؟ چه نوع محصولات و خدماتی لازم است؟ از چه سیستم عامل هایی در این زمینه استفاده خواهند کرد ؟ هدف و نیازهای اساسی ِتوسعه دهندگان برای تولیدات انبوه محصولات AR چیست ؟ اغلب شرکت ها فعالیت ها و برنامه ریزی خود را بر اساس نیازمندی ها و کشش بازار و صنعت تنظیم می کنند.

Nobka_google_assistant.jpg

اخیرا کمپانی گوگل تعداد دستگاه هایی که توسط Google Assistant پشتیبانی می شوند برای به کارگیری در خانه های هوشمند افزایش داده است. به نظر می رسد با کم رنگ شدن فعالیت های گوگل در تعاملات گوشی های هوشمند، رقابت برای خانه های هوشمند به وضوح در الویت های اول شرکت گوگل است.

بازنویسی سیاست‌های نظامی گوگل در به‌کارگیری هوش مصنوعی

بر اساس آخرین گزارشات درباره‌ی سیاست‌های نظامی پروژه‌ی پنتاگون که منجر به اعتراضات گسترده و کناره‌گیری برخی از مسئولان در گوگل گردید، این شرکت اعلام کرده است برای ادامه‌ی مشارکت در پروژه‌های نظامی ، سیاست‌های اخلاقی را در این پروژه‌ها به کار خواهد گرفت.

رقابت IBM و گوگل برای محاسبات کوانتومی

رایانه‌های کوانتومی به زودی مسیر محاسباتی را تغییر خواهند داد.این رایانه‌ها با قدرت عظیم خود عملیات رمزگذاری را تقویت و امنیت اطلاعات را متحول می‌کنند، در این راستا، شرکت‌های گوگل، اینتل، مایکروسافت و IBM برای پیدا کردن مواد بهتر جهت ساخت تراشه‌های کوانتومی و دستیابی به چیپست‌هایی با عملکرد فوق العاده و کیوبیت‌های بیشتر ، با یکدیگر رقابت می‌کنند.

تجهیز دستیار صوتی هوشمند گوگل به صفحه نمایشگر برای رقابت با آمازون

این گجت اولین محصول ساخت گوگل برای رقابت با صفحه نمایش لمسی شرکت آمازون Echo Show و Echo Spot خواهد بود. این دستگاه که به دستیار صوتی گوگل نیز مجهز می‌باشد به موقع و برای فصل تعطیلات در بازار خواهد بود، زمانی که نرخ خرید اسپیکرهای هوشمند معمولاً در بالاترین میزان خود قرار دارد. 

گسترش همکاری الکترولوکس و گوگل در بازار لوازم خانگی هوشمند

شرکت الکترولوکس از پیشتازان صنعت لوازم خانگی، همکاری خود را با گوگل از طریق تجهیز محصولات هوشمند آشپزخانه با دستیار گوگل، در اروپا گسترش می‌دهد و از این طریق مصرف کنندگان را قادر می‌سازد تا محصولات را با استفاده از دستورات صوتی کنترل کنند. استفاده از دستیار صوتی گوگل در فرهای هوشمند الکترولوکس، از اوایل سال 2019 شروع خواهد شد.

گوگل در حال ساخت یک شهر هوشمند زیر زمینی است

اتصال زیرساخت‌های محلی شهرها به منظور هوشمند سازی آن‌ها برای اهداف بلند پروازانه‌ی گوگل کافی نیست. در این راستا به نظر می‌رسد گوگل در پی احداث یک شهر هوشمند زیر زمینی تمام عیار باشد.

نگرانی انجمن آزادی‌های مدنی کانادا از برنامه شهر هوشمند تورنتو

انجمن آزادی‌های مدنی کانادا (CCLA) از برنامه گوگل برای ساخت شهر هوشمند در تورنتو شکایت کرده است. بر اساس این تصمیم هر سه سطح حکومتی کانادا دولت، فدرال، شهرداری و ایالت‌ها توسط این انجمن مورد دادخواهی قرار گرفته‌اند.

نرم‌افزار ناوبری Android Auto گوگل ایمن‌تر و هوشمندتر می‌شود

گوگل در کنفرانس I/O 2019 اعلام کرده است که جزئیات جدیدی از Android Auto را به عنوان پیش‌نمایش در تابستان امسال همراه با امنیت بیشتر و هوشمندی بیشتر در هنگام رانندگی ارائه خواهد شد.

آماده ساخت چیزی شگفت انگیز هستید؟

چشم انداز نبکا ایجاد شهرهایی مدرن و هوشمند و ساخت بسترهای لازم به منظور دستیابی به سطح کیفی مطلوب زندگی برای شهروندان و کسب و کارهای یکپارچه و همچنین محیط زیستی پاک و پایدار با مصرف بهینه منابع جهت حفظ آن برای نسل های آینده است.

ما افتخار همکاری با شرکت های زیر را داریم

لیستی از تمام دسته بندی ها
لیستی از تمام تگ های موجود