Gemalto نخستین سیم‌کارت 5G جهان را برای نیمه اول سال 2019 عرضه می‌کند

Gemalto نخستین سیم‌کارت 5G جهان را برای نیمه اول سال 2019 عرضه می‌کند

دو ماه پس‌ازآنکه انجمن صنایع سلولی SIMalliance خواستار استاندارد جدید و امن سیم‌کارت‌های 5G شده بود، شرکت Gemalto اعلام کرد که اولین سیم‌کارت 5G جهان که با استفاده از یک راهکار امن توسعه داده شده است را در نیمه اول سال جاری عرضه خواهد کرد.

دو ماه پس‌ازآنکه انجمن صنایع سلولی SIMalliance خواستار استاندارد جدید و امن سیم‌کارت‌های 5G شده بود، شرکت Gemalto اعلام کرد که اولین سیم‌کارت 5G جهان که با استفاده از یک راهکار امن توسعه داده شده است را در نیمه اول سال جاری عرضه خواهد کرد.

سیم‌کارت جدید بسته به نوع دستگاه‌ها در سه شکل مختلف ارائه می‌شود:

  1. سیم‌کارت‌های قابل حمل سنتی
  2. سیم‌کارت‌های تعبیه شده (eSIM)
  3. سیم‌کارت‌های (M2M) طراحی شده برای تجهیزات اینترنت اشیا

تمامی این نسخه‌ها از ویژگی 3GPP و توصیه‌های انجمن SIMalliance در زمینه سیم‌کارت‌های 5G پشتیبانی می‌کنند، و این شرکت را قادر می‌سازد که اولین راهکار دسترسی به شبکه 5G را ارائه دهد.

Emmanuel Unguran یکی از مدیران ارشد شرکت Gemalto در این باره گفت: "سیم‌کارت‌های 5G پایه و اساس اعتماد به این نسل و نسل بعدی تلفن همراه را برای اپراتورها و سایر ذینفعان را فراهم می‌کند. "این کمک خواهد کرد که اپراتورها از پتانسیل کامل شبکه 5G بهره ببرند، سرمایه گذاری در شبکه‌ی خود را به حداکثر برسانند و خدمات نوین را با سازگاری کامل با فناوری قبلی (3G/4G) ارائه کنند."

سیم‌کارت‌های 5G در مقایسه با سیم‌کارت‌های نسل قبلی از رومینگ جهانی 5G ، اهراز هویت و رمزنگاری پشتیبانی خواهد کرد و امنیت را در برابر هک و نقض اطلاعات افزایش خواهد داد.

بنا بر تأیید انجمن SIMalliance سیم‌کارت‌های 5G بر اساس سازگاری با پلتفرم Qualcomm Snapdragon 855 عرضه می‌شوند.

Gautam Sheoran یکی از مدیران ارشد شرکت Qualcomm در این باره می‌گوید: "Qualcomm و Gemalto مدتهاست که باهم همکاری دارند و بر روی ارائه راهکارهای تلفن همراه با امنیت قوی تمرکز دارند. ما هم‌اکنون این همکاری را گسترش می‌دهیم تا OEM ها بتوانند به راحتی دستگاه‌های هیجان انگیز 5G با امنیت قوی را توسعه دهند و از سیم‌کارت‌های 5G شرکت Gemalto و نسل جدید پلتفرم Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform برای هموار کردن مسیر تجاری سازی شبکه 5G در سال 2019 استفاده کنیم."

Gemalto پیش‌بینی می‌کند که استفاده از سیم‌کارت‌های 5G در سال 2024 به بیش از ۱.۵ میلیارد در سراسر جهان برسد.

مطالب مرتبط

موسسه تحقیقاتی IDC، آسیا و اقیانوسیه را رهبران سرمایه‌گذاری جهانی IoT در سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی می‌کند

موسسه تحقیقاتی IDC به تازگی گزارشی 6 ماهه از روند سرمایه‌گذاری جهانی در زمینه اینترنت اشیا منتشر کرده است. در این گزارش منطقه آسیا و اقیانوسیه به استثنای ژاپن (APEJ) حدود 36.9 درصد از کل سرمایه‌گذاری جهانی در زمینه IoT به خود اختصاص داده‌اند، ایالات‌متحده و اروپای غربی با 26.1 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

تحقیقات جدید وجود نقص امنیتی در شبکه 5G را نشان می‌دهد

محققان یک نقص امنیتی حیاتی در پروتکل شبکه 5G کشف کرده‌اند که می‌تواند استراق‌سمع تماس‌ها و حملات را تسهیل کند. این نقص امنیتی همچنین بر روی پروتکل‌های 3G و 4G تأثیر می‌گذارد.

اوراکل از راهکار خود برای افزایش امنیت دستگاه‌های IoT رونمایی کرد

اخیراً شرکت Oracle آخرین نسخه از Java Card خود را که به حفظ امنیت بسیاری از دستگاه‌های حساس کمک می‌کند، راه‌اندازی نمود.

نقض امنیت دستگاه های IoT نگرانی اصلی کسب و کارها است

تحقیقات انجام شده توسط شرکت نرم‌افزاری هلندی Gemalto نشان می‌دهد که تنها 48 درصد از کسب‌وکارها در جهان قادر به تشخیص نقض امنیت IoT در دستگاه‌های خود هستند.

سرمایه گذاری جهانی IoT در سال 2019 به 745 میلیارد دلار خواهد رسید

طبق آخرین ارقام IDC، انتظار می‌رود که هزینه‌های جهانی اینترنت اشیا (IoT) تقریباً به نرخ 750 میلیارد دلار در سال 2019 برسد.