در حال بارگذاری

آخرین اخبار

آیا اینترنت اشیا سلولی تنها گزینه مناسب برای تجهیزات پوشیدنی است؟

بازار تجهیزات پوشیدنی طی شش سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و از 750 میلیون دلار در سال 2012 به 6 میلیارد دلار رسیده است.

پیش‌بینی بار شبکه برق با استفاده از کنتورهای هوشمند و هوش مصنوعی

پیش‌بینی بار الکتریکی به دلیل پیچیدگی و تغییرپذیری و میزان استفاده هنوز هم یک چالش است. با پیشرفت‌های اخیر اینترنت اشیا (IoT)، کنتورهای هوشمند و پیش‌بینی آب‌وهوا با استفاده از یادگیری ماشین (ML)، توانایی تجزیه‌وتحلیل الگوهای استفاده و برآورد نیازهای آینده برای کمک به تعادل شبکه برق به وجود آمده است.

نمایشگاه کنگره جهانی موبایل امسال برگزار نمی‌شود

بزرگترین نمایشگاه موبایل و ارتباطات جهان یعنی کنگره جهانی موبایل یا همان MWC که هر ساله در بارسلون اسپانیا برگزار می شود به دلیل اینکه شرکت‌های مختلف به خاطر ترس از شیوع ویروس کرونا یکی پس از دیگری از حضور در این نمایشگاه انصراف دادند، کنسل شد.

مایکروسافت Windows ML Container را راه‌اندازی کرد

مایکروسافت Windows ML Container را جهت پشتیبانی از سیلیکون‌های بیشتر و همچنین ویندوز IoT گسترش داد.

تکنولوژی ساختمان هوشمند در هتل‌ها

صنعت هتلداری یکی از مهمترین مؤلفه‌های صنعت گردشگری و میهمان نوازی است که پیش‌بینی می‌شود با ورود تکنولوژی ساختمان هوشمند به این بخش در بین سال‌های 2020 تا 2026 ، 24 درصد رشد داشته باشد.

نگرانی آمازون در مورد نقص حریم خصوصی در اپلیکیشن Ring

گزارشی که توسط بنیاد الکترونیکی (Electronic Frontier Foundation (EFF منتشرشده است ادعا می‌کند که اپلیکیشن اندرویدی رینگ مقدار زیادی از داده‌های شخصی را به دیگران ارسال می‌کند.

فولکس‌واگن ربات سیار شارژ راه‌اندازی می‌کند

با وجود بیش از 5.1 میلیون اتومبیل برقی در سطح جهان در جاده‌ها نیاز به ایستگاه‌های زیربنایی و شارژ برای ادامه حرکت این خودروها وجود دارد. بااین‌حال، به نظر می‌رسد فولکس استفاده از واگن شارژ را به عنوان یک راهکار نوین در نظر گرفته است.

سرمایه گذاری 116 میلیون دلاری در ماهواره‌های اینترنت اشیا

شرکت Skylo Technologies ارائه‌دهنده راهکارهای اینترنت اشیا (IoT) با همکاری اپراتور SoftBank در مرحله دوم جذبه سرمایه میزان 103 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده است.

هوش مصنوعی ابزار اندازه‌گیری و نظارت بر شهرهای هوشمند

آخرین گزارش منتشر شده توسط ABI Research ، پیش‌بینی کرده است که هوش مصنوعی بخش قابل‌توجهی از شهر هوشمند را تحت نظارت خود در آورده است و تعداد ارتباطات در سال 2026 به 87 درصد می‌رسد.

آپارتمان‌های هوشمند

بازار خانه‌های هوشمند داغ است اما آپارتمان‌های هوشمند چطور؟ ماه گذشته شرکت SmartRent یک سرمایه‌گذاری استراتژیک از صندوق آمازون Alexa دریافت کرد که به وسیله آن می‌توان بینش عمیق‌تری از پلتفرم خانه هوشمند خود برای مدیران املاک و بنگاه‌های اجاره املاک در اکوسیستم آمازون فراهم کند.

روند رو به رشد ارزش بازار جهانی تراشه‌های اینترنت اشیا تا سال 2029

بر اساس گزارش جدید تحلیل بازار جهانی تراشه‌های اینترنت اشیا شرکت تحقیقاتی BISپیش‌بینی می‌شود ارزش این بازار تا سال 2029 به میزان 38.61 میلیارد دلار رشد داشته باشد و شاخص نرخ رشد ترکیبی سالیانه (CAGR) به میزان 15.8 درصد برسد.

پیاده‌سازی موفق اینترنت اشیا صنعتی با استفاده از تکنولوژی WiFi 6

انجمن صنعتی Wireless Broadband Alliance موفق به پیاده‌سازی سناریوهای IIoT یا همان اینترنت اشیا صنعتی با نسل ششم تکنولوژی WiFi شده است.

تولیدکنندگان دوربین‌های IoT باید امنیت محصولات خود را بهبود بخشند

با توجه به گزارش‌های متعدد در مورد هک و دسترسی غیرمجاز به دوربین‌ها و زنگ هوشمند درب، استانداردهای امنیتی دوربین‌های متصل به درب‌ها یا سیستم‌های امنیتی باید افزایش پیدا کند.

تشخیص نشتی در شبکه آبرسانی با استفاده از فناوری NB-IoT

شرکت سوئیسی Gutermann AG، ارائه‌دهنده فناوری‌های آکوستیک با محوریت تشخیص نشت آب، از راه‌اندازی فناوری تشخیص نشتی آب مبتنی بر فناوری شبکه‌های دوربرد و کم‌مصرف اینترنت اشیا (NB-IoT) خبر داد.

چشم‌انداز پروژه‌های بینایی ماشین در سال 2020

تعداد پروژه‌های بینایی رایانه یا Computer Vision روز به روز در حال افزایش است و پایه و اساس یک پیشرفت سریع در سال 2020 را فراهم کرده‌اند.

تویوتا شهر هوشمند می‌سازد

تویوتا در حال ساخت یک شهر هوشمند با ظرفیت 2000 نفر برای آزمایش هوش مصنوعی، ربات‌ها و اتومبیل‌های خودران است.

آماده ساخت چیزی شگفت انگیز هستید؟

چشم انداز نبکا ایجاد شهرهایی مدرن و هوشمند و ساخت بسترهای لازم به منظور دستیابی به سطح کیفی مطلوب زندگی برای شهروندان و کسب و کارهای یکپارچه و همچنین محیط زیستی پاک و پایدار با مصرف بهینه منابع جهت حفظ آن برای نسل های آینده است.

ما افتخار همکاری با شرکت های زیر را داریم

لیستی از تمام دسته بندی ها
لیستی از تمام تگ های موجود