هشدارهای امنیتی شرکت ABI Research در مورد آسیب‌پذیری‌های شهرهای هوشمند

هشدارهای امنیتی شرکت ABI Research در مورد آسیب‌پذیری‌های شهرهای هوشمند

شرکت تحلیلگر ABI Research جدیدترین گزارش خود را با یک لحن هشدار آمیز در مورد امنیت شهرهای هوشمند منتشر کرده ‌است و استدلال می‌کند که با توجه به رشد و توسعه اکوسیستم اینترنت اشیا (IoT)، برخی صنایع خاص به دلیل کم اهمیت دانستن مسائل امنیتی و کمبود منابع مالی در برابر حملات سایبری بسیار آسیب‌پذیر هستند.

شرکت ABI Research جدیدترین گزارش خود را با یک لحن هشدار آمیز در مورد امنیت شهرهای هوشمند منتشر کرده ‌است و بیان می‌کند که با توجه به رشد و توسعه اکوسیستم اینترنت اشیا (IoT)، برخی صنایع خاص به دلیل کم اهمیت دانستن مسائل امنیتی و کمبود منابع مالی در برابر حملات سایبری بسیار آسیب‌پذیر هستند.

جدیدترین گزارش این شرکت با عنوان تحلیل برنامه‌های کاربردی شهر هوشمند پیش‌بینی می‌کند که فناوری‌های مالی، اطلاعاتی و ارتباطی و صنایع دفاعی ۵۶ درصد کل سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی‌شده (111 میلیارد پوند) در زمینه امنیت سایبری را در سال ۲۰۲۴ به خود اختصاص می‌دهند. ۴۴ درصد باقی‌مانده از سرمایه‌گذاری‌های سال ۲۰۲۴ بین صنایع مرتبط با انرژی، مراقبت‌های بهداشتی، آب، ، حمل‌ونقل امنیت عمومی و ضایعات تقسیم خواهد شد. این درحالی است که این صنایع بدون تأمین بودجه کافی نسبت به حملات سایبری شدیداً آسیب‌پذیر رها خواهند شد.

دیمیتریوس پاولاکیس تحلیلگر صنعت در ABI Research در این باره می‌گوید: "شهرهای هوشمند به طور فزاینده‌ای مورد تهدیدهای مختلف قرار گرفته‌اند. این موارد شامل حملات سایبری پیشرفته در زیرساخت‌های مهم، متوقف کردن سیستم‌های کنترل صنعتی، سوءاستفاده از شبکه‌های کم‌مصرف،هک کردن تجهیزات ارتباطی، قفل سیستم‌ها با استفاده از باج افزار، دستکاری داده‌های حسگرها برای ایجاد هرج و مرج گسترده در میان شهروندان(سیستم‌های تشخیص سانحه)، مراقبت‌های بهداشتی ، داده‌های مصرف‌کنندگان، اطلاعات شخصی و بسیاری از موارد دیگر می‌باشد.

او در ادامه اضافه می‌کند: "در این چشم‌انداز تکنولوژیکی که اشاره گسترده‌ای به ارتباط حلقه‌های این سرویس‌ها دارد، بیان می‌کند که امنیت هر یک از سرویس‌های شهر هوشمند به اندازه ضعیف‌ترین پیوند خود است."

در ماه می شرکت Zscaler ، ترافیک ۵۶ میلیون دستگاه IoT از ۲۷۰ نوع دستگاه مختلف متصل به پلتفرم ابری این شرکت را در مدت ۳۰ روز مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داد و متوجه شد که بیش از هزار سازمان در سراسر جهان برای انتقال اطلاعات تجهیزات IoT از شبکه داخلی خود به اینترنت، از پلتفرم اختصاصی ابری این شرکت استفاده می‌کنند. به گفته این شرکت بیش از 90 درصد از تعاملات IoT بر روی یک کانال متنی ساده رخ می‌دهند. Zscaler معتقد است که این دستگاه‌ها و شرکت‌هایی که آن‌ها را ایجاد می‌کنند در برابر حملات آسیب‌پذیر هستند.

مطالب مرتبط

مایکروسافت نسخه پیش نمایش سرویس IoT Plug and Play خود را در دسترس عموم قرار داد

مایکروسافت در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان بیلد در اوایل سال جاری میلادی، سرویس IoT Plug and Play که یک زبان مدل‌سازی متن‌باز جدید محسوب می‌شود را معرفی کرد. این سرویس به سازمان‌ها اجازه می‌دهد به راحتی با دستگاه‌های اینترنت اشیا به فضای ابری متصل شوند.

شبکه‌های دوربرد و کم مصرف اینترنت اشیا راهکار ایجاد تحول در شبکه آبرسانی و گاز

آخرین گزارش شرکت Navigant استدلال کرده است که بازار شبکه‌های ارتباطی و زیرساخت‌های مرتبط با شبکه‌های آبرسانی و گاز در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱.۹۷ میلیارد پوند رسیده و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ به ۲.۲۲ میلیارد پوند برسد.

موسسه تحقیقاتی IDC پیشرفت‌های امنیتی را کلید موفقیت پروژه‌های IoT می‌داند

بر اساس گزارش IDC، اکثر سازمان‌ها بودجه‌ای را برای پروژه‌های IoT اختصاص داده‌اند و با مسائل مهارتی و آمادگی زیرساخت دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

بات‌نت Mirai به‌طور فزاینده‌ای تجهیزات IoT را مورد تهاجم قرار می‌دهد

محققان IBM X-Force انواع مختلفی از بات‌نت مشهور Mirai که به‌طور بی‌سابقه‌ای تجهیزات سازمانی IoT را مورد هدف قرار می‌دهند را شناسایی کردند.