اولین مرکز نوآوری و شتابدهی استارتاپ های شهر هوشمند و ارائه دهنده خدمات و راهکارهای مرتبط در این حوزه

شتابدهی ایده شما

پیرو سیاست‌های بلندمدت شرکت نبکا در حوزه شهر هوشمند، به منظور حمایت از استعدادهای داخلی و استارتاپ‌های آینده دار در این حوزه، شرکت نبکا به عنوان مرکز نوآوری برای استارتاپ‌های برگزیده اقدام به عمل می‌آورد. سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌ها عمدتاً با مدل سرمایه در ازای سهام (Equity Funding) انجام می‌پذیرد و میزان سرمایه و سهام تبادل شده بر اساس ارزش‌گذاری و ارزیابی استارتاپ انجام می‌پذیرد.

معیار های انتخاب ایده

امروزه با توجه به دسترسی اکثریت مردم به اینترنت و گوشی‌های هوشمند، استارتاپ های حوزه دیجیتال نیز با سرعت روزافزونی در حال شکل‌گیری هستند. اما همه آن‌ها به موفقیت موردنظرکه در ابتدا برنامه‌ریزی ‌شده است دست نمی‌یابند. برنامه‌ریزی نامناسب، عدم انسجام تیم اجرایی، عدم برنامه‌ریزی برای چالش‌ها و ریسک‌های احتمالی و نهایتاً عدم دانش کافی نسبت به بازار و استراتژی‌های بازاریابی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت تیم‌های استارتاپی است. نبکا به پشتوانه نیروهای متخصص خود از تیم‌های استارتاپی با ایده‌های خلاقانه شهر هوشمند که همه یاعمده شرایط زیر را دارا باشند دعوت به عمل می‌آورد تا جهت حمایت و شتابدهی برنامه‌های خود را با ما در میان بگذارند.

  • ایده: ایده موردنظر بایدخلاقانه بوده و مشکل یا مشکلات واقعی را پاسخ دهد
  • تیم: تیم منسجم و یک‌دست متشکل از تخصص‌های موردنیاز یکی از پارامترهای مهم گزینش استارت آپ هاست.
  • برنامه مدون: هر کسب‌وکار نوپایی باید یک برنامه کسب‌وکار مشخص داشته باشد. برنامه بازاریابی، برنامه عملیاتی، برنامه تولید و برنامه مالی از مهم‌ترین بخش‌های یک برنامه کسب‌وکار است.
  • محصول اولیه: وجود یک نمونه یا محصول اولیه به سنجش و ارزیابی استارتاپ بسیار کمک می‌کند.
  • مشتری اولیه: اگر استارتاپی موفق به عرضه محصول یا خدمت خود شده باشد و برای آن مشتری نیز جذب کرده باشد، جذابیت بالاتری جهت سرمایه گذاری دارد.

علاوه بر موارد فوق، مزیت رقابتی، پتانسیل رشد بالا، میزان تسهیلات موردنیاز، بازار هدف و استراتژی خروج از سایر عوامل مهم درانتخاب استارتاپ ها می‌باشد.

 

پیش به سوی شتابدهی