basic smart home.jpg

راه اندازی یک خانه هوشمند آنقدر ها هم کار سختی نیست

به نظر من هر کسی میتواند خانه هوشمند خود را داشته باشد، با هزینه ی منطقی. ولی فراموش نکنید که اگر در فکر راه اندازی خانه هوشمندتان هستید بهتر است خیلی ساده و پایه ای شروع کنید.

خانه‌ هوشمند

اگر این روزها می‌خواهید وارد دنیای خانه هوشمند بشوید، خوش‌شانس هستید - هرگز زمان مناسب تری از امروز، برای یادگیری و به‌کارگیری محصولات خانه هوشمند وجود نداشته است. در بازار، مجموعه‌ی متنوعی از محصولات و برندها وجود دارد که به شما امکان می‌دهد بتوانید محصولات خانه هوشمند را با توجه به با عملکرد، شکل ظاهری، رنگ و سازگاری با سایر فناوری‌های خانه خود، شخصی‌سازی‌شده، انتخاب کنید.
 

تکراری‌ترین سؤالی که ما دریافت می‌کنیم این است: از کجا شروع کنم؟ قبل از شروع به بررسی محصولات، خواندن نظرات، و یادگیری امکانات دستگاه‌های هوشمند، باید اول از خود بپرسید: چه مشکلی را می‌خواهید با به‌کارگیری این تکنولوژی حل کنید یا چه چیزی باعث ایجاد علاقه شما نسبت به خانه هوشمند شده است؟
 

یک شروع خوب می‌تواند راه اندازی یک سیستم خانه هوشمند پایه‌ای باشد که می‌تواند شامل هاب، قفل / دستگیره هوشمند، روشنایی هوشمند و چند سنسور برای درها یا پنجره‌های شما باشد. بیایید ببینیم هر محصول چه کاری می‌تواند انجام دهد.

 

یک سیستم پایه‌ای خانه هوشمند چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ قفل / دستگیره هوشمند نه‌تنها راحتی بیشتر و دسترسی آسان‌تر را به شما می‌دهد (بالاخره، کدام یک از ما این تجربه را نداشته است که کلید خانه را فراموش کرده باشد؟) بلکه به شما این امکان را می‌دهد که بدانید چه کسانی به خانه وارد و خارج می‌شوند حتی زمانی که در خانه نیستید. با دستگیره / قفل هوشمند، هنگامی که بچه‌ها از مدرسه به خانه می‌آیند برایتان روی موبایل اعلان می‌آید یا اینکه می‌توانید یک کد دسترسیِ شخصی به پرستار کودک بدهید که تنها در ساعات خاصی از روز بتواند وارد خانه شود. این یعنی آرامش خاطر برای خانه و خانواده شما.


با سنسورهای در و پنجره می‌توانید در یک نگاه ببینید که کدام یک از در یا پنجره‌ها بازمانده‌اند یا خیر، به خصوص زمان‌هایی که در خانه نیستید. همچنین می‌توانید در صورت باز شدن پنجره در زمانی که کسی قرار نبوده در خانه باشد، یک اعلان روی تلفن هوشمند خود دریافت کنید.
 

به‌کارگیری روشنایی هوشمند، به ویژه در ورودی خانه، یکی دیگر از راهکارهای فوق‌العاده در هر زمان از سال است. در ماه‌های تابستان روزها طولانی‌تر و روشن‌تر هستند، و در بسیاری از نقاط دنیا آب و هوای پاییزی و روزهای کوتاه‌تر را درست در اوایل ماه سپتامبر مشاهده می‌شود. اما با سیستم‌های روشنایی هوشمند، دیگر لازم نیست این موارد را به خاطر بسپارید، خانه هوشمند این کار را برای شما می‌کند و ازآنجایی‌که کل این فرایند خودکار و قابل‌برنامه‌ریزی است، نور ورودی خانه ی شما فقط در صورت نیاز می‌درخشد! و شما در مصرف انرژی هم صرفه جویی می‌کنید. 

 

با کمی تلاش و به‌کارگیری فناوری‌های مقرون به صرفه و در دسترس، می‌توانید به راحتی خانه خود را به روز کنید و کیفیت و راحتی زندگی روزمره خود را بهبود ببخشید، و البته ناگفته نماند راه اندازی یک سیستم خانه هوشمند پایه‌ای، حتی برای غیر تخصصی‌ترین افراد هم به اندازه کافی آسان است.

جهت مشاهده و خرید محصولات خانه هوشمند به فروشگاه خانه هوشمند نبکا مراجعه کنید


با دنبال کردن صفحه ی اینستاگرامِ ما به آدرس  smartnobka آخرین اطلاعات خانه و شهر هوشمند رو داشته باشید.

مطالب مرتبط

به طور قطع، استفاده از تجهیزات خانه هوشمند زندگی را خیلی آسان تر کرده اند. از سیستم های روشنایی گرفته تا ترموستات های هوشمند به شما کمک میکنند تا خیلی از کارهای روتین و خسته کننده را خودتان انجام ندهید و نیز در مصرف انرژی و متعاقبا هزینه ها صرفه جویی کنید. حالا که به انتهای 2021 نزدیک میشویم، در این مطلب قصد داریم از نگاه وبسایت معتبر techradar ، بهترین تجهیزات خانه هوشمند را در سال جاری میلادی بررسی کنیم.

به طور خلاصه، یک آشپزخانه هوشمند از فناوری‌های نوین، برای لذت بردنِ بیشتر از محیط آشپزخانه (یکی از شلوغ‌ترین اتاق‌های خانه) استفاده می‌کند. آشپزخانه مرکز خانه شماست. جای تعجب نیست که اکثر برندهای پیشرو، در چند سال اخیر اهتمام زیادی برای استفاده از فناوری‌های مبتنی بر اینترنت در محصولات خانگی به‌خصوص محصولات آشپزخانه، کرده‌اند.

هر اتاق در خانه شما هدف و عملکرد متفاوتی دارد و همین امر در مورد فناوری خانه هوشمند (فناوری متناسب با هر اتاق) نیز صدق می‌کند. هر کدام از سیستم‌های هوشمند هدف و عملکرد خاصی دارند. حتی اگر از یک حسگر حرکتی در چند اتاق‌ استفاده کنید، نحوه عملکرد آن حسگر در سیستم خانه هوشمند شما می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

محبوبیت قفل‌های هوشمند در حال افزایش است و به‌راحتی می‌توان دلیل آن را فهمید:نیاز به امنیت!! فناوری‌های جدید امنیت زندگی ما را بهبود می‌بخشد و نیاز به گفتن نیست که امنیت از بالاترین نیازهای بشر است. در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از قفل هوشمند و شش ویژگی کلیدی که هنگام خرید آن باید درنظر بگیرید ، پرداخته ایم.